Nejdřív vstáváme do školky, potom do školy, a nakonec do práce. Pořád musíme mít v hlavě tisíc dat, termínů a deadlinů. Ráno odejít, večer se vrátit. Studovat a pracovat. Na mateřské nemusíte nic! Teda..skoro nic 🙂 

  1. Ráno bez stresu

Děti musí do školy, ostatní do práce. Jen my nemusíme nikam! Jo, máme téměř každý den něco v plánu a dvakrát v týdnu odcházím dopoledne do školy, ale vždycky až kolem desáté. Rána tak máme klidná a v pohodě. Netlačí nás čas, v klidu se všichni můžeme nasnídat, vyprovodit T do práce a užít si to, že se nemusíme někam honit.

  1. Kafíčko a dortíček

Kdy jindy než na mateřské si můžete dovolit zajet si jen tak s kamarádkou na kafe? Nebo na dort? A nebo jít třeba dopoledne do kina pro děti? Miluju tuhle volnost!

  1. Odpolední siesta

Alan se pořád v noci budí každou chvíli a navíc vstává opravdu brzo. Večer už jsem byla často tak unavená, že se mi už v devět zavíraly oči. Až pak jsem na to přišla – začala jsem chodit spát s ním odpoledne! Bez výčitek, co všechno bych stihla, jsem si začala užívat tuhle odpolední siestu a od té doby mám hned lepší dny. A ještě navíc vydržím večer být víc dlouho a to znamená víc času pro T. Takže spokojení jsou nakonec všichni!

  1. Procházka růžovou zahradou i rájem

S příchodem jara jsme zase začali trávit víc času venku. A kdo jiný si může ve všední den dovolit hodinovou nebo dvouhodinovou procházku v přírodě, než matka s dítětem? A ještě si u toho užít plno legrace!

  1. A který den je vlastně zítra?

Když jsem v minulém semestru chodila do školy jen občas na konzultace, úplně mi splývaly dny v jeden dlouhý den před víkendem. Na mateřské totiž vlastně nemusíte mít pojem o tom, že zítra je středa nebo čtvrtek, že musíte na tuhle a tamtu schůzku. Prožíváte vlastně takové velké prázdniny. Teď sice do školy musím pravidelně, ale i to za pár týdnů končí a zase pro nás s Alánkem budou jen dva „dny“. Týden a víkend.

Tak si myslím, že to vlastně za ty probdělé noci a neustálou pozornost stojí. Zas tak špatně se přeci nemáme 🙂