veciconampomohly

Když jsem se asi tři měsíce před porodem začala zajímat o to, co pořídit Alanovi do takzvané výbavičky, každý mi řekl něco jiného. A tak jsem měla pocit, že se nedoplatím, že budu muset nakoupit hromadu věcí, protože jak vím, co bude zrovna pro nás důležité? Každý to má totiž samozřejmě jinak.

Nakonec se mi ale začalo krystalizovat pár věcí, u kterých se naprostá většina maminek shodla, že je využily. Některé jsem nakonc ale stejně dokupovala až po narození, v reakci na aktuální situaci, některé jsem měla nachystané dlouho před porodem. A ze všech pořízených věcí je právě toto naše top pětka – bez ní si fakt první půl rok vůbec nedovedu představit!

  1. Šátek

Je jedno, jestli šátek nebo nosítko. Každému vyhovuje něco jiného. Já osobně nedám dopustit na šátek. Hlavně pro úplně malinké miminko je lepší – hezky obepne celé tělíčko, dá se krásně dotáhnout podle potřeby a nikde nic nepřekáží. Napíšu časem článek o nošení obecně, takže teď jen stručně.. Bez šátku si nedovedu představit mít miminko. Vůbec. Když Alánek nemá náladu, brečí a nic ho nebaví, šátek je zaručený úspěch. Když bolí zuby, potřebuju doma něco udělat, nebo chci, aby rychle usnul. Prostě náš největší pomocník!

img_20160702_150124-01

  1. Hacka

Hacku jsem pořizovala až asi měsíc po narození. Naivně jsem si totiž myslela, že mi dítě usne jen tak, když ho položím do postýlky. Jenže Alánek v postýlce plakal. Ukojit ho taky nešlo – jakmile jsem se pohnula, hned se vzbudil a mohla jsem uspávat nanovo. V šátku sice usnul kdykoli, ale měla jsem ho na sobě a když jsem se potřebovala umýt, nebo prostě si jen na chvíli odpočinout, nebylo jak. Než jsme koupili hacku. Alánek v ní prakticky hned unsul, po pár dnech zkoušení i bez pláče. Hacka totiž visí na pružině, takže se nepohybuje jen do stran, ale i nahoru a dolů, což miminka znají z bříška, z maminčiny chůze. V hacce spí Alan dodnes, má ji moc rád a já jí děkuji za záchranu mé příčetnosti!

hacka

  1. Dudlík

Abych nenarušila Alanovi kojení, nechtěla jsem dudlík ze začátku vůbec dávat. Proč, říkala jsem si. Jenže Alánek hodně plakal a třeba cesty autem byly naprosto vyčerpávající. Věděla jsem, že by ho právě v takových chvílích dudlík uklidnit, on ho ale vytrvale plival. Já jsem ale vydržela! A pak se to kolem třech měsíců zlomilo a pomalu si na něj začínal zvykat. Jak já jsem byla vděčná! Od té doby je v autě klid, stejně tak když je neruda, nebo má hlad a jsme ještě na cestách – dudlík je náš zachránce!

dudlik

  1. Hrací podložka

Vůbec jsem ji na začátku nechtěla kupovat, přišla mi jako něco naprosto zbytečného. Jenže pak si začal Alánek víc všímat dění kolem sebe a já jsem nad ním nechtěla pořád stát s hračkou. Ale pak mi strašně dlouho trvalo, než jsem našla tu pravou. Buď byly strašně barevné a překombinované, ty hezké ale začínaly na tisíci, což jsem fakt nebyla ochotná za to dát. Nakonec jsem na bazaru našla tuhle z Ikey a jsem s ní strašně spokojená. A Alánek taky!

img_0283

  1. Houpátko

Houpátko jsme dostali jako svatební dar od mé svědkyně. Doporučovalo mi ho spoustu lidí, a i nám se fakt hodilo. Na krátké chvilky, kdy jsem třeba vařila a chtěla jsem mít Alana pod kontrolou. Nebo teď, když začínáme příkrmy, a Alan ještě nesedí, je to super. Druhů a vychytávek mají spoustu, my jsme ale nikdy například vibraci, kterou to naše má, nepoužili. Takže za nás stačí nějaké úplně obyčejné 🙂