Jógu jsem ještě před porodem cvičila každé ráno, s příchodem Alana se ale tahle frekvence značně snížila. Dlouho jsem přemýšlela, jak cvičení skloubit s naším programem, až mi padla do oka tahle knížka od Kateřiny Mesdag a Hanky Luhanové. 

Krásně ilustrované obrázky s cviky známé sestavy Pozdrav slunci zvládnou i menší děti, a umožní tak vytvořit hezký rodinný jógový rituál. A je to velká legrace! Já cvičím podle obrázků v knížce a čtu Alánkovi vtipné říkanky, a on se mě snaží napodobit. A ačkoli ještě moc pozic nezvládne, už to, že to děláme spolu, začíná utvářet jeho vztah nejen k józe, ale k pohybu obecně. Každé ráno běží pro naše jógamatky a pro knížku a chce cvičit. U každého cviku ze sestavy je krátká říkanka, která popisuje, co chlapeček na obrázku dělá tak, aby to děti pochopily a zároveň si to spojily většinou s nějakým zvířetem. Už se těším, až se to Alánek naučí a bude stačit říct ať udělá třeba kočku 🙂

Já se protáhnu, nastartuju na další nový den a Alánek má radost, že blbneme spolu. Jasně, není to žádná velká jóga a na meditaci můžu rovnou zapomenout, ale mě to baví a jeho taky a to je hlavní! Knížku Jak se zdraví sluníčko máme odsud (KLIK).