Jako těhotná prvorodička jsem vůbec neměla tušení, co všechno si pro miminko pořídit. Na netu se na mě hrnuly dlouhatánské seznamy, které by nás zruinovaly a nevešly by se ani do čtyřpokojového bytu.

Když jsem si z toho všeho nakonec vyselektovala to, co budu určitě potřebovat, ještě složitější úkol bylo sehnat to. Třeba kočárek. Věděla jsem, že nemáme na to si pořídit nový, takže jsem se koukala na všemožných bazarech. A i tam mi ceny přišly úplně nereálné. Nakonec jsem našla krásný kočárek po jednom dítěti, takový ten velký, klasický. Vůbec jsem v té době nevěděla, jaké jsou dnes jiné možnosti. A tak jsem ho koupila.

Až pak mi došlo, jak je uživatelsky nekomfortní. Těžký, velký, nepohyblivý, neskladný. Když jsem s ním se svým metrem a půl přijela na sraz s kamarádkami, strašně jsem je pobavila. Prý za ním nejsem ani vidět.

A tak jsem začala shánět kočárek, který by byl víc pro mě. Až jsem ho našla. Seznamte se s kočárkem nejen pro malé maminky. Greentomem!

Je vyrobený z pet lahví. Váží asi sedm kilo. Je skladný. Složený je během pár sekund. A jezdí se s ním náramně.

Není to teda žádný off road. Prostě městský kočárek. Do lesa bych se s nám asi nevydala.

Jinak má ale samá pozitiva. A to největší? Je levný. Nový nás ve sportovní verzi vyšel na něco málo přes osm tisíc. A já jsem na začátku stejně nosila hlavně v šátku. Takže prostě kočárek přímo pro nás.

Používáme ho už víc než tři měsíce, a tak jsem se rozhodla udělat na něj takovou malou recenzi.

Výhody:

+  lehký

+ skladný

+ má mnoho různých poloh ve směru jízdy i čelem k vám

+ dá se nastavit téměř lehu, takže když dítě spí, má natažená záda

+ manipulovatelný jednou rukou

+ mnoho barevných kombinací

+ recyklovaný

+ levný

 

Nevýhody:

– má hrozně malinký košík

– brzda zastaví jen zadní kolečka, takže při jízdě dopravními prostředky ho musíte jistit, aby neujížděl po své ose

– je opravdu jenom do města

– boudička se nedá sklopit jen na půl, buď není sklopená vůbec, nebo úplně

U nás se dá koupit online na Bráně k dětem, nebo se na něj i přijít podívat do jejich obchodu. Mají tam myslím jeden vystavený.