Tenhle festival je moje srdcovka. Jako asi mnohých z nás, nicméně pro mě má prostě vždycky úžasnou atmosféru, poznala jsem tam spoustu skvelých a zajímavých lidí a vždycky si to moc užiju. Taky mě těší, že každý rok přibývají vystavovatelé, a tedy že se daří malým a lokálním značkám, že vznikají stále nové a víc a víc lidí si uvědomuje, jak skvělé to je, podpořit místo nějakých velkovýroben v Číně nebo Indii někoho, kdo po večerech doma šije nebo tvoří.

A ještě víc mě těší, že tam opět narazím na ty své stálice, které mám moc ráda a věci od nich mě baví nakupovat a používat. No a jako každý rok, i teď Vám sem hodím pár tipů, jak na značky nové, tak na ty své oblíbené 🙂

Minu

Nová česká značka, která vyrábí elastické šátky. To mi tu opravdu chybělo. V těch klasických je již tradičně výběr poměrně velký, na elastické šátky vyrobené u nás jsem ale ještě nenarazila. A když výjimečně ano, většinou se mi nelíbil vzor nebo barva. Minu nabízí krásné jednobarevné šátky, v příjemných odstínech, které jsou stylové a zároveň funkční. Díky skvělému materiálu (jsou vyrobené z Lenzing Modalu, což je přírodní materiál vyrobený z bukového dřeva, díky čemuž je i velmi ekologický) jsou pevné, odolné proti vytahání a zároveň se krásně dotahují. Proto jsou ideální i pro ta nejmenší miminka. Víc o téhle značce, která mě moc zaujala, bude brzy v samostatném článku 🙂 Více info tady (klik).

Nije

Kapsu na nošení Alánka jsem kupovala kdysi na fleru a jediné, co pro mě bylo důležité, byla její funkčnost. Aby nepromokla, neprofoukla… Jenže jsem jaksi zapomněla, že jsou na podzim i v zimě dny, kdy je venku relativně hezky a člověk by si mohl vzít na sebe naopak něco stylového. No a pak jsem narazila na tuhle značku, která vyrábí naprosto dokonalé nosící kapsy. Takže jednu rozhodně v pátek pořídím. Kromě toho, že jsou opravdu nádherné, jsou vyráběné na Slovensku z těch nejlepších materiálů, díky kterým zajistí miminku opravdový pocit tepla a pohodlí. Více info tady (klik), a těšte se na fotky, jen co si tu svou koupím 🙂

Wild Moon

Nový obchod, který mě úplně uchvátil nabízeným zbožím. Od oblečení, přes dekorace a další věci pro miminka i maminky. Prodávají třeba nádherný přebalovací koš na miminko a spoustu dalších věcí, které si prostě nesmím nechat ujít. Více info tady (klik).

Šimido

Určitě je už znáte, a pokud ne, musíte to rychle napravit. Tahle skřítčí rodinka je totiž prostě skvělá. A stejně tak jejich věci. Alánek má od nich několik kousků oblečení, které se úplně vymykají tomu klasickému pestribarevnému dětskému oblečení, na které normálně v obchodech narazíte. Nehledě na to, že jsou opravdu kvalitní – jedny tepláčky už máme víc jak půl roku, Alan je nosí prakticky pořád a stejně vypadají stále jako nové. A ty skřítčí mikinky! <3 Mrkněte tady(klik).

Noos Baby

Vyloženě zimní záležitost, alespoň pro mě. Capáčky nebo rukavice z jačí či velbloudí vlny zahřejí v zimě úplně nejlépe, a navíc jsou tak krásné a měkké! Alánek jedny dostal loni právě na Mini a miluje je!

A na jaké značky se těšíte Vy? 🙂