První značkou, na kterou bych tady ráda upozornila je By Caldero a nebo taky Caldero dětem. Značka, jež sice začínala autorskou tvorbou keramiky, nicméně brzy se dostala k módě a tam už zůstala. A to je moc dobře, protože podobných kousků se na českém trhu moc nevidí!

Základem je šití z přírodních materiálů, kromě bavlny především z úžasného lnu, který bohužel není v módním průmyslu až tak rozšířený, což je velká škoda, protože jeho vlastnosti jsou výjimečné. Dalším významným plusem je kvalita zpracování, která se – ruku na srdce – nedá třeba s obchoďákovým zbožím vůbec srovnat.

A kdo za značkou vůbec stojí? Nikoho asi nepřekvapí, že dvě ženy, maminka s dcerou, které vdechly látkám nový život pomocí střihů, vzorů, aplikací. A to je právě to, co na jejich výtvorech nejvíc upoutá. Čistota, jemné barvy, decentní vzory a vůbec taková kvalitní neokázalost, která mi občas v oblečení hrozně chybí.

A to především na oblečení pro děti. Proto je mi tak blízké, oblíknout svému dítěti nejen něco kvalitního, z přírodního materiálu, ale zároveň něco, co bude tak něžně dětské, bez kříklavých barev nebo vzorů. Tyhle lněné kalhoty s nádhernými detaily jsou přesně to!

Navíc vydrží i několik velikostí. Dají se dobře ohrnout, v pase jsou příjemně stahovací a mají i prostor na plínku, což oceníte především u menších dětí.

Radost mi dělají ale i tyhle bavlněné turky se šípy. Jemný materiál a příjemný nepřeplácaný vzor, který splňuje všechny moje podmínky na prďácký tepláčky. Alan je nosí i jako pyžámko, protože jsou mu strašně příjemné!

Dalším z materiálů, kterými se By Caldero může pyšnit, je vlna. Deka pro miminko, opět v krásné neutrální a příjemné barvě nekouše a už se moc těším, jak nám bude v nadcházející zimě ku prospěchu, protože pravá a kvalitní vlna zahřeje víc než cokoli jiného. Je s ní sice o trochu víc práce, ale stojí to za to!

A v neposlední řadě něco pro maminky. Vím, že často myslíme hlavně na děti, a samy sobě nedopřáváme, nicméně občas je potřeba udělat si radost, jen tak. Já po lněných šatech toužila opravdu strašně dlouho, protože se dají nosit v létě, kde pozitiva tohoto materiálu oceníte především, ale i v zimě, třeba k džínům nebo legínům. Do téhle barvy jsem se navíc úplně zamilovala. Ta střídmost a zároveň kvalita je něco, co už se mi dlouho dostává pod kůži a tyhle šaty jsou jedním z těch nadčasových kousků, kterých chci mít v šatníků stále víc.

Vzhledem ke své výšce strašně moc oceňuju bezproblémovou domluvu ohledně úpravy velikosti, a konečně mám krátké příjemné šatičky, ve kterých se cítím skvěle, protože se do nich schová nejen teď bříško, ale příští rok i nějaké to poporodní kilo navíc 🙂

Pokud Vás tedy tahle značka zaujala, mrkněte na jejich zboží na Fleru (klik). <3