Konečně jsem si našla čas na to se trochu odreagovat od školy a dopřát si i trochu té manuální činnosti. S Alánkem jsme se vrhli na vánoční výzdobu domácnosti. A protože mám nejradši, když je taková výzdoba ručně vyráběná (má to prostě ještě lepší atmosféru), začali jsme odškrtávat všechny inspirace, které jsem tak různě po internetu našla.

Jako první jsme tedy dnes vyrobili tyhle krásné vánoční skleničky na svíčky. Měla jsem totiž doma strašně moc nádobiček od přesnídávek a různých marmelád, které mi bylo líto vyhodit – jako kdybych tušila, že ještě budou užitečné.

Pak už stačí jen lepidlo, třpytky, štětec a provázek. A za chvilku máte hotovo! 🙂 Udělala jsem dvě verze, jedna je o malinko náročnější, ale vypadá mnohem lépe. U té druhé už pomáhal i Alánek, a strašně ho to bavilo! Máme teď sice třpytky po celém bytě, ale stálo to za to!

  1. Verze – Stromečky

Postup: Na nádobu lepidlem nakreslete dokola trojúhelníky, a poté nasypte třpytky. Dejte si pod to ideálně nějakou misku nebo talířek, spoustu třpytek spadne dolů a je škoda je pak vyhodit – budou se hodit. Já jsem z toho odsypaného vždy udělala druhý nános.

Štětcem odstraňte třpytky z míst, kde jste lepidlo neměli a tuto plochu natřete lepidel nyní. Pokračujte s nánosem bílé/stříbrné barvy. I tu aplikuje ve dvou vrstvách a pak nechte zaschnout. Nakonec dolů nasypte trochu obyčejné soli, ať máte svíčku výš a hází krásné stíny.

 

2. Verze – Jednobarevné s dekorací

Postup: Naneste štětečkem lepidlo, posypejte třpytkami a nechte zaschnout. Nakonec úplný vršek obmotejte provázkem a připevněte tam co vám přijde pod ruku – jehličí, šípky, jeřabiny.. Jde použít i nějakoh pěknou stužku a jen udělat mašličku. Fantazii se meze nekladou <3