Včera začala jedna skvělá akce, o které mám tu čest Vám něco málo napsat. Jmenuje se Krabice od bot a pro mnoho z Vás to možná nebude žádná novinka. Nicméně čím víc lidí se o ní dozví, tím víc se pomůže a to je to, o co tady jde 🙂

Od 26. listopadu do 9. prosince se v celé republice otevře téměř stovka sběrných míst, kam budete moci odnést svou „krabici od bot“, krabici s dárkem či dárky pro děti, které nemají to štěstí a pod stromečkem by jinak nic nenašly. 

Cíl je tedy jasný. Obdarovat nějakou maličkostí děti z azylových domů či nezajištěných rodin, kde se často živoří o každou korunu na jídlo, natož aby se dětem kupovaly dárky. Jenže kromě toho, že dárek udělá radost nějakému dítěti, je podle mě stejně důležité to, že naučíme svoje děti solidaritě s ostatními. Že jim vysvětlíme, že ne každý se má tak dobře jako ony. A že to, že se máme dobře, máme kde bydlet, co jíst a s čím si hrát není samozřejmost, ale naopak něco, čeho bychom si měli vážit a být za to vděční.

To, že sami máme dostatek, neznamená, že zanevřeme na pomoc druhým. Naopak.

A tahle akce je moc krásným příkladem toho, jak se můžou zapojit i samy děti. My se s Alánkem zítra chystáme vybrat hračky, se kterými už si nehraje, a které pošle dál, aby dělaly radost někomu dalšímu. Už dneska jsem mu o tom vyprávěla, a i když samozřejmě vím, že tomu ještě moc nerozumí, spoustu věcí chápe a je podle mě dobré ho k tomu vést už od mala. Jen škoda, že nemůžeme vidět tu radost v dětských očích, až si nějaký podobně starý chlapeček jako je Alan rozbalí naši krabici. Protože právě o tuhle radost jde především. A ruku na srdce. Všem se nám doma doslova válí věci, se kterými si naše děti nehrají, nebo se třeba nelíbí nám maminkám. Alánek tu a tam dostane nějakou hračku dvakrát, některé mu prostě nesednou, nebo ho nebaví, ale jinému chlapečkovi by ta samá hračka, která u nás leží na dně skříně, udělala ohromnou radost.

A jak na to?

Máte vlastně dvě možnosti. Buď zvolte tu klasickou, tedy vyberte nějakou krabici, třeba od bot, naplňte ji hračkami či věcmi, které děti ocení, nějak hezky ji zabalte, označte pohlavím a věkem podle toho, pro jak staré dítě zhruba hračky jsou a odneste na sběrné místo (seznam tady – klik).

Pokud na to nemáte čas, a přesto byste se rádi do akce nějak zapojili a přispěli, můžete využít takzvanou krabici online. Přes tento odkaz (klik), můžete poslat finanční obnos dle svého vlastního uvážení, který bude použit na zlepšení kvality života dětí a maminek v azylových domech.

No a jestli Vás zajímá, jaké věci jsme vybrali my, a kam je povezeme, sledujte náš Instagram, kam celý příběh naší krabice dám 🙂

Více informací najdete na webu (klik). Děkuju, že jste dočetli až sem a doufám, že taky jednu krabici zabalíte <3 Ať si ty letošní Vánoce užije co nejvíc dětí!