Do festivalu Mini zbývá už jen pár dnů, a tak jsem si poctivě prošla všechny letošní prodávající a udělala si takový malý seznam, na koho a na co se určitě nesmím zapomenout podívat. Krom mých oblíbených stálic jako je Mimijo, Duomamas, Chytrá opička nebo třeba Kitchenette jsem si vyhlídla i pro mě nové značky. 

První z nich je Šimido, rodinná značka vyrábějící oblečení, hračky a další věci se skřítčí tematikou. Už dlouho si říkám, že bych Alánkovi pořídila nějakou hezkou skřítkovou mikinu… Tak třeba zrovna na Mini 🙂 Na jejich tvorbu se můžete podívat tady (klik).

Firma Lichi se taky soustřeďuje především na oblečení a módu, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Já se ale nejvíc těším na jejich kolekci dětských triček a bodyček, jsou totiž fakt boží… Líbí se mi navíc, že vše šijou jen po pár kusech ve Zlíně, zaměstnávají lidi z regionu a používají kvalitní materiály. Mrknout se na jejich stránky můžere zde (klik).

Deky značky Široko jsou tak specifické, že byste jim jen těžko hledali konkurenci. Nádherný design má na svědomí bývalá studentka UMPRUM, promítá se do nich česká krajina v různých ročních obdobích, ale i jiné motivy, třeba příběhy básní autorky Zuzany Špůrové. Kdo chce mít doma jeden takový skvost, pořídit je můžete právě i na Mini a nebo na již brzy na nových stránkách tady (klik).