bordeldoma

Autentické fotky z dnešního rána

Pořád tady píšu o tom, jak se dá i s dítětem na krku studovat nebo pracovat, a vůbec co všechno můžete stihnout. Jenže ono je to samozřejmě relativní. Pro mě je například výchova Alánka hodně důležitá, snažím se, aby věděl, že tu pro něj jsem, a trávíme spolu opravdu hodně času. Neříkám, že mu pořád stojím za zadkem, taky si vydrží a umí hrát sám (i když v jeho věku je to zatím jenom chvilka). Ale nenechávám ho vyplakat a dost se mu věnuju. 

Jenže taky musím občas udělat něco bez něj. Když jedu do školy, se školou na výstavu atp., beru ho všude s sebou. Jak je mezi lidma, je spokojený a hodný a já tak můžu alespoň na některé semináře chodit. Ale číst odbornou literaturu, připravovat se na referát a nebo psát články na blog musím dělat v klidu, a to jde jen když spí. A protože čím je větší, tím spí méně, mám čistého času třeba dvě, dvě a půl hodiny za den. Někdy i méně. Večer už toho totiž moc neudělám, jednak jsem unavená a hlavně se chci věnovat T. Večery jsou prostě naše.

A tak musím prostě něco obětovat. Každý den mám ráno v hlavě plán toho, co chci stihnout. Uklidit, vyprat, napsat článek na blog, přečíst jednu kapitolu do školy, připravit si kus referátu, napsat shrnutí na výstavu, udělat večeři….. Často se to ani za den stihnout nedá. A protože je pro mě důležitější škola a dítě, a taky chci, aby měl manžel doma večeři, až přijde z práce domů, nemá si ji občas kde sníst, protože na stole leží prádlo, co jsem chtěla vyžehlit. Nebo není uklizeno v kuchyni, protože jsem to už prostě nestíhala.

Mám ale hrozný štěstí. T tohle vůbec neřeší a navíc mi rád s čímkoli pomůže. A nemusím ho o to často ani prosit. Vyluxuje, pověsí prádlo, uklidí věci do myčky. Neremcá, když něco nestihnu udělat. Naopak to třeba prostě udělá sám. Vím, že asi nejsem ideální manželka, že není doma vždycky naklizeno, někdy nestihnu udělat ani tu večeři, když třeba musím s Alánkem do školy, po návratu vyvenčit psa a pak třeba ještě něco dopsat nebo dočíst. Ale štěstí není jenom o tom mít doma uklizeno. Štěstí je žít naplňující život. A to ten náš rozhodně je!