Onehdy jsem vedla rozhovor s jednou kamarádkou látkařkou a zarazila jsem se, když říkala, jak v noci přebalovala a pak už jí rošťanda neusnula… Přebalovala? V noci? Proč? … ptala jsem se, načež jsem zjistila, že nezná noční plenky!

To pro mě bylo takové prozření…

Už ani nevím, kde jsem se o nich dozvěděla já, ale používám je od Alánkových tří měsíců a za tu dobu mi ulehčily tolik práce a dodaly tolik minut cenného spánku, že bych je bez nadsázky označila za dokonalé! Neortodoxní látkařky často dávají na noc jednorázovku, a možná bych sama tuhle variantu byla s ohledem ke sví lásce ke spánku zvolila, ale naštěstí mi tento objev ukázal, že existuje jednodušší cesta.

Noční plenka se vlastně zas tak moc od normální látkové pleny neliší, funguje na principu vkládačky, s tím, že jednu vrstvu už má přímo všitou. Dá se však vyndat, což ulehčí především schnutí po vyprání. To, co ji však činní vyjímečnou, je materiál dotykové vrstvy – ta je ušitá z heboučkého flísu Stay Dry, díky kterému dopřeje dítěti 100 % pocit sucha, i když plenka samotná bude promočená skrz naskrz. A tak i když má Alan krušnou noc, tedy hodně se budí a díky tomu i hodně čůrá, ráno je ta dotyková vrstva teplá a suchá. A to nezvládne ani jednorázovka.

Navíc má noční plenka zvlněné lemování kolem nožiček díky němuž všechny tekutiny zůstanou celou noc uvnitř plenky. Snadno na ni lze taky upravit velikost, my máme tři, které střídáme, a to už od těch tří měsíců. Jsou pořád v perfektním stavu, a to je opravdu co říct!

No a protože je firma Bamboolik, která noční plenky vyrábí, skvělá a vstřícná, darovala nám jednu noční plenku (nebo svrchňáčky, protože ne každému se noční plenka bude hodit) do soutěže, jež ode dneška probíhá na mém Instagramu. Tam taky najdete pravidla, která nejsou vůbec složitá, tak zkuste své štěstí a šiřte informaci o tomhle zázraku dál :))

Více info tady (klik).