Photo by Klara Koudelka (thank you!!!)

Nemůžu tomu vůbec uvěřit, ale za týden touhle dobou už budeme v Brightonu. Dva roky po tom, co jsme se tam odstěhovali a taky dva roky po tom, co k nám přišla ta naše malá zaoceánská dušička.

Strašně moc se těším, bude to zážitek. Vidět znovu všechna ta místa, nasávat tu jedinečnou atmosféru, potkat staré známé. Jsem zvědavá, jak se tam bude líbit Alánkovi. A jak zvládne cestu!

Tentokrát nás (snad) nečeká žádné velké dobrodružství, dvě hodiny letadlem, pak půl hoďky vlakem a jsme tam. Díky tomu, že to tam známe, taky víme, kam jít a co vidět, nepotřebujeme žádné mapy ani průvodce, všechno bude víc v klidu. Chceme si tentokrát opravdu odpočinout. Užívat si pláž, parky s krásnými hřišti, barevné a veselé centrum a dobré jídlo a kafe. Jo a já budu hodně fotit. Pořád! Když jsme tam totiž bydleli, furt jsem focení odkládala a odkládala a nakonec máme tak deset fotek…

Jsem sice v zásadě pro poznávání a objevování nových míst, ale Brighton je taková naše srdcovka, že mi vlastně vůbec nevadí, že tentokrát neuvidíme nic nového. Těším se naopak na to všechno, co si pamatuju a díky čemu jsem se do Brightonu zamilovala.

Na cestu letadlem s miminem se poctivě připravuju, potom vám napíšu report jaké to bylo, co jsme nakonec zabalili, a co z toho použili 🙂 Doufám, že to bude v pohodě. Bereme jenom příruční zavazadla, takže balení bude opravdový oříšek, ale i z toho pak napíšu nějaký praktický post, myslím, že se bude hodit. Ale budeme celou dobu ve městě, takže není problém cokoli dokoupit…

Anglie je, oproti třeba Itálii, skvělá v tom, že je tam všude hodně zeleně, takže není problém Alana kdekoli vypustit. I když už začíná chodit, pořád se ještě rád proleze a zvlášť venku – na ty jejich parky se proto strašně těším. Zjistila jsem si ale i několik vnitřních dětských koutků a hřišť v případě nepřízně počasí – doporučuju si takový seznam udělat, pokud budete vyrážet do nějakého města a budete mít v plánu být celý den venku. V Anglii jsou, stejně jako u nás, často dětské koutky v knihovnách, a taky v některých restauracích, seznam tedy budu mít pořád po ruce, kdyby náhodou začalo pršet a my se potřebovali někam schovat. Na „normální“ kavárny a restaurace už to moc nevidím – Alan potřebuje svůj prostor a v židličce už vydrží jen tu nejnutnější možnou dobu. Naopak dětské koutky ho vždycky zabaví – spousta nových a neokoukaných hraček zabere pokaždé.

A pak budeme mít s cestováním zase na dlouho útrum… Co vy, chystáte se ještě v létě někam? 🙂