V životě už jsem svému tělu provedla spoustu neplech. Držela jsem všemožné diety, každý den si dávala do těla v posilovně, zakazovala jsem si odpočívat a já nevím co všechno ještě. Nikdy to ale nemělo kýžený efekt a nikdy jsem to proto nevydržela moc dlouho. Moje tělo mi to nakonec vždycky vrátilo i s úroky.

Až během těhotenství jsem zjistila, že když se snažím, dokážu se na svoje tělo napojit a vnímat, co v danou chvíli opravdu potřebuje. A tak jsem začala jíst po mnoha měsících na veganské stravě maso, protože jsem na něj měla chuť a rozhodla jsem se ji poslechnout. Nebo jsem téměř každé odpoledne spala.

Odměnou mi byl nejen lepší pocit ze sebe sama, ale i víc energie, zdravější pleť, a krásné vlasy. A i když ty po porodu zase z jiných důvodů tak krásné nezůstaly, přibyl teď jeden ještě výraznější – hubnutí. Sice pořád ještě kojím, takže na tom má trochu podíl i Alan, nicméně nikdy jsem se svým tělem nebyla spokojenější než teď. A to především právě proto, že jsem ho začala mít ráda a vnímat. Jednak vím, jaký zázrak dokázalo a vážím si ho teď mnohem víc, než předtím. Ale – a to je hlavní důvod – mu dávám to, co v danou chvíli potřebuje. A to se velmi často mění – v důsledku hormonálních změn v průběhu cyklu.

A tak si klidně dopřeju celou! tabulku čokolády, když na ní mám během PMS chuť, sním dvě porce večeře, válím se s Alanem v posteli a jdu spát v devět večer. A nemám absolutně žádné výčitky. Vím totiž, že za pár dnů se mi z pohledu na sladké bude dělat špatně a že za týden budu mít tolik energie, že vydržím večer pracovat klidně až do jedenácti. Ženské tělo je totiž během měsíce ve čtyřech různých fázích, s nichž každá má jiné vlastnosti a účinky. Když proti nim nebudete bojovat, ale přijmete je a dopřejete si to, co v tu chvíli cítíte, že je potřeba, mnohonásobně se vám to v té další fázi vrátí.

Každý to má samozřejmě jinak, proto je důležité se naučit napojit na svoje vlastní tělo a zkusit vnímat, co potřebuje. 🙂