Už dopředu jsem věděla, že pořídit boty na podzim/zimu bude oříšek. Právě obouvání je totiž jedna z věcí, u kterých nehodlám dělat žádné kompromisy, a tak se díky mnoha požadavkům, které na boty pro Alana mám, velmi zužuje možný výběr. 

Chci totiž, aby byly boty co nejvíce barefoot, ohebné, měkké, bez jakýchkoli vyztužení a s co nejužší podrážkou. Zároveň ale musí být i dostatečně teplé, nejlépe kožené a nechtěla jsem za ně dát celý rodičák. Alan chodil celé léto v capáčkách, když ale ráno klesla teplota pod deset stupňů, věděla jsem, že už nemůžu otálet. Po prozkoumání nabídky několika internetovách obchodů jsem začala propadat panice – jednak jsem nechtěla kupovat takové boty přes internet, a možnost osobního vyzvednutí či vyzkoušení v Praze měly snad jen dva obchody. Nad cenami se mi ale protáčely panenky.

Nakonec jsem měla strašné štěstí, že si zrovna musel koupit podzimní boty i T. V našem oblíbeném obchodě Natural Selection totiž našel i boty pro děti a to ještě z loňské kolekce, takže se slevou. Hned druhý den jsme se tam tedy vydali. Alánkovi jsem změřila obě nohy, velikost jsme tedy vybíraly podlé té delší.

Moji představu nakonec zcela naplnily tyto Bobuxy. Nejsou sice úplně stoprocentně barefoot, podrážka je totiž o trochu silnější. Říkala jsem si ale, že na zimu je to možná lepší. Nohu bota nijak neomezuje a přesto mu nebude odspoda chladno. Boty jsou kožené, s krásnými detaily, což je takové plus navíc. Doufám taky, že mu aspoň chvíli vydrží, nadměrek je tak akorát, ale mám pocit, že Alanovi noha zas tak rychle neroste (doufám!).

Paní v obchodě nás nechala si vyzkoušet více velikostí, Alan se v každé prošel, já prozkoumala ohebnost a funkčnost a všechno proběhlo v naprostém klidu, nikdo nás do ničeho netlačil. Nakonec jim Alan v nových botech vlezl do skladu a sedl si mezi regály, což byla strašná legrace.

Odkaz na boty, které se dají pořídit i online najdete tady (klik), doporučuji je ale jet vyzkoušet.