Když se Alan v necelých devíti měsících poprvé sám posadil, zajásala jsem. Znamenalo to totiž, že už ho můžu v klidu a bez výčitek posadit při jídle do židličky. A protože jsem ráda na všechno připravená, měla jsem tu naši už dávno doma.

Nebyl to ale jednoduchý výběr. Sice jsem věděla, že chci židličku rostoucí a dřevěnou, jednak protože mám dřevo ráda a plastové křiklavé židličky ve mně vyvolávají hrůzu. A taky aby mu aspoň chvíli vydržela. Pak jsem našla krásnou přesně podle mého přání, jenže stála asi šest tisíc. Tak to teda ne, přece musí existovat nějaká, která by nás nezruinovala (nakonec jsme ji stejně dostali jako dárek k Vánocům), a přitom by splňovala všechny moje požadavky.

A pak jsme ji našli. A dokonce od českého výrobce. Jmenuje se Hajdalánek a vyrábí krásné rostoucí židličky, přesně takové, jakou jsem si přála.

Vybrat si můžete z několika typů a mnoha odstínů. My jsme vybrali tu nejklasičtější židličku Anetu v barevném odstínu tak, aby se nám hodila ke stolu, který je takovou dominantou, protože je hrozně velký a masivní.

Aneta má zádržný pultík, který se dá, až dítě vyroste, snadno odstranit. Sedák, stejně jako opěrka na nohy, se dá nastavit přesně podle výšky dítěte jednoduše pomocí šroubů na straně židličky.

Židlička je stabilní, ale jednoduše se s ní pohybuje – my to ale ani tak moc nepotřebujeme, protože jíme stejně vždycky u stolu. A nejlepší na tom je ta cena – židlička stojí 2.590,- tedy téměř polovinu té mé původně vyhlídnuté.

A pokud by náhodou byl s židličkou nějaký problém, pán ochotně přijede a vyřeší ho. Jako se to stalo nám, když nám nešel dotáhnout sedák a nebyl ta úplně napevno. Pán přijel a vyměnil ho, jako by se nechumelilo. Prý se to stává jedné židličce z tisíce. Tak jsme tak trochu vyhráli loterii 🙂

Za nás prostě palec nahoru  🙂

https://www.hajdalanek.cz/produkty/rostouci-zidle