Když jsem ještě v těhotenství vybírala kočárek, bylo mi vlastně úplně jedno, jaký koupíme. Všechno to šílenství okolo drahých designových kočárků šlo mimo mě. Až za pochodu jsem zjistila, že na tom něco bude – první kočárek byl uživatelsky nepoužitelný, druhý se rozbil… A já si čím dál víc uvědomuju, že se v tomto ohledu vyplatí investovat!

A pak jsem dostala díky obchodu Vanda Store možnost vyzkoušet si na týden Ferrari mezi kočárky – Stokke Xplory. A jaké to bylo? To si můžete přečíst v následující recenzi.

Týden se Stokke

Na kočárek mám poměrně vysoké nároky, a to zejména proto, že jsem sama prťavá a lehká, a tak potřebuju, aby se mi s kočárkem dobře zacházelo. Stokke sice nepatří mezi ty nejlehčí kočárky, nicméně vyvažuje to několika užitečnými funkcemi. Ta za mě nejlepší, je možnost složení kočárku (jednou rukou) do jakéhosi dvoukolého vozíku, který můžete bez problémů vyvézt do schodů či ze schodů. Protože v našem domě staví výtah v mezipatře, tuhle funkci jsem opravdu ocenila.

Další ze skvělých vychytávek je možnost nastavení výšky sedátka – pro sebe jsem si ho dala úplně dolů, T si ho zase na svoje vyjížďky dával výš, aby byl Alanovi blíž. Ideální to je taky v podnicích, kde nemají dětskou jídelní židličku – můžete jednoduše nastavit sedačku přesně k výši stolu a kočárek pak slouží jako židlička.

Protože máme většinu času program s Alánkem opravdu nabitý, kočárek s námi byl několikrát v centru Prahy, na Ladronce, ve Hvězdě… no prostě jsme toho zkusili hodně! A zvládal to dobře. Kočičí hlavy byly sice docela náročné, terén ve Hvězdě se ale naopak jel krásně. A já ocenila to, že jsou kolečka daleko od sebe, a krásně se tak nastupuje do všech dopravních prostředků. A protože je sedačka Stokke Xplory výš, než je tomu u ostatních podobných kočárků, Alan i v autobuse krásně viděl z okna a zabavil se tak i na dlouhou jízdu.

Určitě musím vyzdvihnout i velmi pohodlnou a jednoduchou manipulaci jednou rukou, když telefonuju, nebo piju kafe, kočárek jede úplně v pohodě. Akorát mám z něj mozol na levé ruce, tam, kde mám snubní prstýnek – u takto drahého kočárku bych čekala nějaký pohodlný potah na madlo…

Tak a teď už trochu víc analyticky:

Plusy +

+ kolečka daleko od sebe (skvěle se nastupuje a vystupuje z dopravních prostředků)

+ možnost zaaretovat přední kolečka nohou (nemusíte se k nim sklánět)

+ možnost složení kočárku do „vozítka“ (ideální do a ze schodů)

+ možnost výškově nastavit sedátko (hodí se tak pro malé i velké, ke stolům v restauracích apod.)

+ možnost otočit sedátko po i proti směru jízdy

+ pohodlné, široké a hluboké sedátko (Alánkovi se v něm sedělo opravdu krásně)

+ možnost sklopit sedátko do úplného lehu (jen v poloze proti směru jízdy)

+ jednoduché a rychlé složení

+ originální design

 

Minusy –

– na mně je poměrně těžký (cca 12 kg bez dítěte)

– při otočení sedačky po směru jízdy nejde díky své konstrukci sklopit do lehu (takže když mi Alan takto usnul, musel spát v polosedě)

– plastové madlo není po delší době moc pohodlné, zvlášť pokud nosíte prstýnky…

– trochu jsem bojovala i s umístěním „košíku“ před kočárkem, ale asi je to jen o zvyk

Sečteno podtrženo, Stokke Xplory je kočárek s nepřehlédnutelným designem, který na první pohled upoutá. Zároveň je to ale i opravdu kvalitní kousek a po tom týdnu se mi ho vůbec nechtělo vracet. Několik mušek má, ale u dvou z nich jde především o zažitý zvyk z „normálních“ kočárků… Jeho největší nevýhodou tak byla pro nás jeho váha a neskladnost, což ale pro normálně vysoké lidi s velkým autem nemusí být překážka.

Děkuji ještě jednou obchdou Vanda Store za zapůjčení kočárku! Na jejich celou nabídku se můžete podívat tady.

Perlička navíc:

Stokke je opravdu dokonalý designový kousek, hned od prvních chvil jsem si tak musela začít zvykat na to, že se na nás všichni koukali. Ale opravdu všichni! Tolik zvídavých pohledů jsem za svůj život ještě snad nezažila. A jak poznamenala moje kamarádka – většina těch lidí se asi snažila vzpomenout si, jakého hokejisty či fotbalisty jsem manželka…:-)