I když samozřejmě nejsem žádný odborník ani na nošení, ani na nosítka, pod rukou už mi jich pár prošlo, a tak mám aspoň trochu s čím porovnávat. Tula Toddler, jak už napovídá samotný název, je ale specifické nosítko pro batolata a větší děti, a právě proto jsme ji taky pořídili.

Alan totiž roste jak z vody a předchozí nosítko Kibi bylo najednou oběma nepohodlné. V minulém článku jsem popisovala, jak probíhal samotný výběr, teď už se tedy zaměřím přímo na Tulu.

Tula se vyznačuje hned několika charakteristikami – má velmi jednoduchý design, spoustu praktických vychytávek a desítky nádherných vzorů. Pokud se tak rozhodnete právě pro Tulu, ani zdaleka nemáte vyhráno a vybrat ten pravý design je taky pěkný oříšek. Já jsem se naštěstí zamilovala na první pohled – kombinace šedého podkladu s bílými šípy a žlutými doplňky je naprosto dokonalá. Elegantní, praktické a hodí se ke všemu.

Oproti jiným nosítkům, které jsem zatím vyzkoušela, je nastavení Tuly Toddler nejjednodušší a nejintuitivnější. Nastavujete v podstatě jen tři pásy – bederní, ramenní a pásek na zádech. Protože jsem malinká, všechny jsem nechala úplně nadoraz, a sedí to perfektně. Určitě tedy doporučuji i pro velmi štíhlé a malé maminky. Bederní pás u verze toddler je opravdu hodně široký, což krásně rozloží váhu a Alana v podstatě téměř necítím. A to i díky krásně polstrovaným ramenním popruhům, které pevně sedí na ramenou a nikam nesjíždí (s čímž jsem třeba měla problém u Manducy).

I pro Alana mi přijde Tula pohodlnější než předchozí nosítka – v oblasti podkolenních jamek je polstrovaná (to krásně žluté), takže Alan nemá ani po delším nošení otlačené nohy. I přes to, že bylo nosítko úplně nové, jsem hned Alana krásně podsadila, látka mu sahala od kolena ke kolenu a zároveň mu nebyla krátká zádová část. Když chtěl po chvíli nošení vytáhnout z nosítka ruce, vrchní část látky se sama ohnula, takže měl dostatek prostoru i pohodlí. Trochu se akorát bojím, že tímhle častým ohýbáním se pak látka bude krabatit, ale snad ne.

Protože je Alan teprve na spodní hranici udávaných parametrů (výrobce uvádí, že nosítko je vhodné od 18 měsíců do 4 let, váha dítěte by měla být 11-27 Kg a výška minimálně 81 cm), je látky zejména po stranách trochu víc, což ale ničemu neškodí a naopak mi to dodává jistotu, že nám Tula vydrží opravdu až do konce nosícího období! A taky se tam krásně vejde i v zimní bundě, což už brzy bude velmi důležité! (Ač mě to nijak netěší…)!!!

A teď trochu víc schematicky:

Pozitiva:

+ nádherný design

+ jednoduché nastavení

+ nikde nic nepřekáží, všechno padne na své místo

+ pohodlné pro rodiče i při větší váze dítěte

+ pohodlné i pro dítě

+ padne i štíhlým a malým rodičům

+ praktická odepínatelná kapucka

+ praktická kapsička třeba na klíče (jak mi to u Kibi chybělo!!!)

Negativa:

– chybí mi pojistka na sponě bederního pásu

– nelze nosit na boku (nikdy jsem stejně na boku v nosítku nenosila, ale kdo si u jiných zvykl, může vnímat jako nevýhodu)

– nemá možnost srolování na těle (což bych zvlášť se začínajícím chodcem, který chce chvíli chodit a chvíli nosit, docela ocenila)

Sečteno podtrženo, máme ji sice jen pár dní, ale už jsme do ní zamilovaní úplně všichni. Říkáme vždycky, že se jdeme potulit, takový krásný dvojsmysl…:) Za mě opravdu skvělé nosítko pro batole. Tulu máme odsud (odkaz), a to verzi Toddler Archer.