Už je to rok. Rok plný štěstí, lásky a zážitků. Ale taky strachu, nejistoty a únavy. 

Chtěli jsme se vzít ještě než se Alan narodí a jsem strašně ráda, že se nám to podařilo. Ačkoli to bylo kvůli návratu z Anglie všechno takové narychlo a ve stresu. Samotný den D byl však perfektní. Jsem moc ráda, že jsme měli svatbu tajnou a malinkou. Že jsem nebyla ve stresu co se pokazí, protože nebylo moc co zkazit. A že jsme se vzali prostě jen tak. Na radnici. Žádné posh manýry.

Ale některé věci bych zpětně udělala jinak. Vlastně docela dost věcí. S něčím hnout nešlo – moje vysněná letní barefoot svatba prostě v únoru reálná nebyla. Ale s odstupem času mě mrzí třeba to, že jsme si nezaplatili profesionálního fotografa, který by nám udělal nezapomenutelné snímky. Máme jich takhle jen pár a tak ani nemáme žádné svatební album, což mi teď přijde škoda.

Na T hipster svatební outfit taky vzpomínám s láskou, zatímco na ten svůj už moc ne. Nechtěla jsem utrácet za šaty zběsilé částky, zvlášť když jsem byla těhotná. A šaty, které jsem si přivezla z Anglie se mi moc líbily. Ale nakonec si říkám, že jsem měla investovat a nechat si je ušít kvůli svojí atypické postavě na míru. A dlouhé. Měla jsem šaty pod kolena a na těch pár fotkách, co máme, se mi to už prostě nějak nelíbí.

A chtěla jsem strašně čelenku z živých květin, kterou mi kamarádka vymluvila a teď mě to štve. Stejně tak svatební dort. Nechala jsem to na cukrářce z penzionu, kam jsme jeli na oběd a kde jsme pak s T přespávali, a byl to spíš takový letní koláč než dort.

A asi poslední věc, kterou bych udělala z dnešního pohledu jinak, je večerní program. Nebylo mi moc dobře a lezla na mě nějaká viróza, takže jsem naší mini sešlost rozpustila už po obědě. Ale ani my dva jsme si večer nešli zatancovat a trochu si užít ty první chvíle. A tahle tečka za tím krásným dnem prostě ve vzpomínkách chybí.

Ale jsou to všechno jen takové drobnosti. Hlavně, že se máme, že jsme si to ten den užili a jsme šťastní i rok poté. Jen to třeba někomu pomůže v rozhodovaní co obětovat a co naopak ne.