Řeknu to takhle.. s Alanem už se do „normálních“ podniků chodit nedá. A normálními myslím ty, kde nemají dětský koutek. O to větší pak mám radost, když se dozvím, že se zase můžeme někde dobře najíst a nemusíme se bát, že to tam Alan mezi tím obrátí vzhůru nohama…:D A rodinný brunch v Hergetově cihelně předčil veškerá naše očekávání!

V Hergetově cihelně jsem byla několikrát, ale už je to poměrně dlouho, vždycky jsem navíc byla v restauraci, kde jsem si přítomnost dětí tak nějak neuměla představit. Každou neděli však v prostorách jejich kavárny probíhá rodinný brunch. Přítomnost dětí tu tak je nejen možná, ale přímo chtěná – a je to vidět jak na servírovaném jídle, tak na speciálních prostorech i programu.

Ale hezky popořádku. Nedělní brunch probíhá od 11 hodin, tedy úplně ideální čas na to si ráno trochu přispat (pokud dítě dovolí) a pak s žádným spěchem pomalu vyrazit procházkou na Kampu, kde se restaurace nachází. S kočárkem můžete vjet až ke stolu, což oceníte především když Vám dítě po cestě usne. A pak už na vás čeká spousta dobrého jídla a zábavy. Pro děti je připraven velký dětský koutek s balónky, auty, kuchyňkou, molitanovým hradem a dalšími hračkami, navíc se během brunche o děti starají najaté hlídačky. Koutek je ale součástí restaurace, takže na děti vidíte a pokud si vyberete stůl přímo u hrací části, můžete tu a tam odcházet a hrát si taky (to ocení rodiče těch menších dětí). Kromě hlídaček se o program stará taky face painter (ocení zejména starší holčičky, ale i kluci – třeba spider man byl vyloženě povedený!), ale i třeba kouzelník, program se co týden mění.

K dispozici je take mnoho dětských židliček, takže pokud máte jedlíka, nemusíte se bát, že ho budete krmit na sobě. A teď už k samotnému menu. Jak je to u brnuche zvykem, jídlo je nabízeno formou bufetu. Na své si přijdou milovníci anglické snídaně (fazole, párečky, vajíčka, rajčata), pro děti  jsou připraveny malé burgery, hranolky, onion rings… Nají se ale i ti, co se snaží jíst zdravě – Alánek si užíval malé mozzarelky s rajčatovým salátem, a my s T jsme si pochutnávali na skvělé terrině, rybě, slávkách a na rolkách s kuřecím masem.

Jako velká milovnice sladkého jsem byla trochu zklamaná z omezeného výběru dezertů, naopak mě ale potěšila velká mísa čerstvého ovoce, na které jsem se tak těšila, a nakonec mi na něj nezbylo místo 😀

Výsledkem bylo krásné dopoledne, dokonce i nějaká ta chvíle pro sebe a tři plná bříška…:)

Plusy:

+ dětský koutek a program pro děti

+ velký výběr skvělého jídla

+ velké časové rozpětí ( od 11 do 15 h)

+ příjemná obsluha

Mínusy:

– nápoje nejsou v ceně brunche

Brunch vyjde na osobu na 595 korun pro dospělého, pro dítě do jednoho metru je zdarma a pro větší děti za 295 kroun. Určitě je nutná rezervace dopředu. Více info tady (klik).