Ještě dlouho předtím, než jsem otěhotněla s Alanem, jsem čas od času procházela dětským oddělením v některém z obchodních domů a rozplývala jsem se nad maličkými bodýčky a tepláčky. To přeci není možný, že to miminko bude fakt takhle prťavý. Když jsem ale šla účelně nakoupit výbavu pro Alana, úsměv mi trochu ztuhl. Dvě body za tři stovky. Budu jich potřebovat tak deset. A to jenom v jedný velikosti, ze který za pár týdnů vyroste. To nás prostě zruinuje!

Propadala jsem, jak mám ve zvyku, panice. Pak mi ale kamarádka doslova zachránila život. Poradila mi, ať na jakémkoli online bazaru (sbazar, bazos, vinted a tak dále) mrknu na sety s dětským oblečením. Že se tam dá za pár korun sehnat vše, co potřebuju. A v tom byl ten háček!

Že se na bazarech dá sehnat i oblečení jsem samozřejmě věděla, ale kdyby měl člověk platit i poštovné za každé tepláčky nebo tričko, vyšlo by ho to skoro stejně jako to nové oblečení. Pokud ale nakupujete v setech, zaplatíte poštovný jen jednou, při předání v Praze pak ani to. A já jsem koupila oblečení pro Alana na první měsíc za cenu dvou body!

Stačí napsat set (sada apod.) a danou velikost. Nebo ještě upřesnit zda pro holku či chlapečka. A pak už jen hledat, procházet a vybírat. Občas to člověk musí zkoušet i několik dnů po sobě, ale určitě se to vyplatí. V mém setu bylo prakticky všechno, co jsem na první měsíc a něco s Alanem potřebovala, a některé věci jsem ani nevyužila. Bylo to v krásném stavu, po jednom dítěti, a moc hezké věci. A co víc – prodala jsem to pak za úplně stejnou cenu, jako jsem to koupila.

Zvlášť na začátek je to proto super věc. I kvůli tomu, že každému vyhovuje něco jiného. My jsme například vůbec nepoužívali klasické dupačky, protože jsem Alana hodně nosila v šátku, a tam jsou lepší tepláčky s ponožkama. A tak jsem věděla, že v dalších velikostech už dupačky pořizovat nebudu.

Díky tomuto ušetření jsem pak taky mohla koupit jeden až dva kusy nějakého hezkého, designového oblečení, třeba od nadoma a naven či z fleru, a i tak jsem na tom vydělala 🙂

A ještě jeden tip. Určitě máte kolem sebe nějakou známou, která má děti starší, než to vaše. Spousta maminek schovává oblečení po dětech, i když už další neplánuje, protože nemá čas to všechno nafotit a prodat a je jim líto to vyhodit. A když si přijedete, ráda vám určitě prodá, co si vyberete. Kus za pár korun, něco obnošenějšího i zadarmo. Já jsem takhle nakoupila Alanovi prakticky všechno oblečení od deseti měsíců až do dvou let, za necelé dva tisíce. Nemusím se tím teď hodně dlouho zabývat, mám to schované ve sklepě a jen čekám, až z toho aktuálního vyroste.