O tom, že existuje něco takového, jako je Ring Sling, jsem se dozvěděla až po Alanově narození. Procházela jsem tehdy alba nějaké nosící skupiny, protože jsem si nebyla jistá, zda ho mám v šátku správně uvázaného. A vykoukl na mě podivný úvaz na bok, v podivně krátkém šátku, s podivnými kroužky. 

Až pak jsem si dohledala, co to je, našla si jeho výhody no a musela jsem ho mít. Nevím, proč mi tak trvalo, o něm něco napsat, ale konečně jsem se k tomu dostala!

Ring Sling, neboli česky šátek s kroužky, je krátký šátek, zakončený dvěma obyčejnými ocelovými kroužky. Oproti klasickému šátku se snadno navazuje a rozvazuje, nemusí se přitom válet nikde po zemi, ani nevyžaduje dokonalou znalost složitých úvazů. Prostě se přes hlavu nandá na ramena, vloží se dítě a šátek se dotáhne – to je naopak výhoda oproti nosítku – lépe „obejme“ miminko a tak dodá dostatečnou oporu celému tělíčku.

Je ideální na rychlé domácí nošení – když potřebuju něco udělat, ale Alan se chce zrovna nosit. Nebo když jedeme někam autem a pak potřebuju Alana jen rychle někam přenést – Ring Sling mám připravený a mám ve vteřině volné ruce.

A nebo když jedeme někam na celý den s kočárkem, aby se mohl Alan i chvíli nést, až už bude mít vožení až po krk. Je skladný, takže ho zabalím s sebou do kabelky úplně v pohodě a mám jistotu, že nebudu muset vláčet v rukou jak Alana, tak kočárek!

Tenhle od Didymosu je navíc tak neuvěřitelně měkoučký, že jsme se do něj zamilovali už při prvním nošení.

Výhody:

+snadná manipulace

+rychlé navazování i sundávání

+skladný

 Nevýhody:

-jednostranná zátěž – není na dlouhé nošení, protože se zatěžuje jen jedno rameno