Tentokrát již mohu s klidem napsat, že Vánoce se blíží – už zbývá jen měsíc a týden a jsou tu! A tak mám pro vás druhý díl vánoční hračkové inspirace. Stejně jako s prvními tipy (odkaz zde – klik), i zde jsem se snažila, aby šlo o věci nejen krásné, ale i poctivé, které děti něco naučí, a nezapadnou na dno krabice… Tak třeba někomu pomůže v rozhodování 🙂

1.Vláček

Alan je na klasický vláček s kolejnicemi ještě malý, ale co ho strašně baví, jsou tyto navlékací vláčkové kostky. Vyhrajeme si s nimi opravdu hodně, baví ho nejen kostky na vláček navlékat, ale i sundavat a miluje, jak se krásně vlní, když jede. Mně se zase líbí, že jsou dřevěné a tak akorát barevné…:) Mrkněte třeba na tento (klik).

2. Tahací zvířátka

Jedny z vůbec nejoblíbenějších hraček, co doma máme. Alan je naprosto zbožňuje, naučil se je tahat po bytě a není dne, ky by si s nimi nehrál. Když bylo venku hezky, brali jsme je i ven, což byla největší legrace. Vydávají vtipný zvuk, kterému se vždycky všichni smějeme, ale který mi už občas leze na nervy 😀 Pořád ale lepší, než ty hrací umělohmotné hračky, na které občas narazíme třeba v čekárně u doktorky – to mít doma, zbláznila se. Tyhle dřevěné jsou oproti tomu zlatý! Krásný design a opravdu skvělé ceny mají tady (klik).

3. Sensory blocks

Alan má podobné věci rád, a tak tyhle dostane pod stromeček. Co vím od kamarádek, děti si s nimi vyhrály, a jsou super nejen pro učení se barev a tvarů, ale i na jemnou motoriku a hlavně pozorování různých konzistencí. Koupit můžete třeba zde (klik).

4. Duha

Myslím, že o výhodách a pozitivech této skládačky už ani nemusím nic psát, její věhlasnost tak přiměla i nás, abychom ji Alánkovi pod stromeček pořídili, tak jsem zvědavá, jak se mu bude líbit. Určitě koupíme tu od Targe, jehož zvukostrom milujeme a práce se dřevem je opravdu velmi kvalitní. Pořídit můžete třeba tady (klik).

5. Malířský stojan

Alan strašně rád kreslí. A protože chceme podporovat všechny jeho záliby, ze kterých by se mohl vyvinout nějaký talent, dostane i pořádný malířský stojan z Ikey. Ikea má obecně moc krásné dřevěné hračky i další pomůcky a tento stojan (klik) je rozhodně jednou z nich.