Ještě to není tak dlouho, co jsme venku chodili v tričku a já už píšu o Vánocích? Nevím jak je tomu u Vás, ale já jsem s přibývajícími vrstvami oblečení dostala Vánoční náladu! A taky jsem nechtěla nic podcenit – ve škole toho bude hodně a první zkoušku budu mít ještě v prosinci, chci mít tedy hezky všechno dopředu nachystané. 

Letos se na Ježíška prostě strašně těším. Budou to totiž první Vánoce, které bude Alan pořádně vnímat. Rozbalovat dárky, radovat se..minulý rok to ještě nebylo ono. A pokud Vám, stejně jako mně, záleží na tom, aby to byly nejen dárky krásné, ale i praktické, s duší, s příběhem, které nezapadnou někam na dno skříně, ale stanou se každodenní nezbytností, můžete se nechat inspirovat mým prvním Vánočním seznamem. Vybrala jsem do něj věci, které Alan miluje, hraje si s nimi už teď a nebo ty, které mu plánuji pořídit pod stromeček já.

  1. Zvukostrom

Chtěla jsem ho nechat až na Vánoce, ale zamilovali jsme se do něj natolik, že má čestné místo v Alánkově koutku. Alanovi trvalo asi pět sekund, než přišel na to, jak tahle věc funguje, načež jsme strávili několik desítek minut posíláním kuliček v různém počtu a frekvenci. Zvukostrom je tedy dárkem nejen pro děti, ale i pro rodiče. Strašně se mi líbí i designově – ty barvy, dokonalá práce se dřevem… Zvukostrom máme odtud (klik), najdete tam i video :))

2. Dřevěné vkládačky

Určitě jste si všimli, že miluju dřevo. Dřevěné hračky proto mají v Alánkově výbavě výhradní místo. A protože nám chyběly didaktické skládačky, pořídila jsem mu jich několik k Vánocům. Jednu na vkládání tvarů, a pak krásnou dřevěnou pyramidu – jednotlivé dílky se dávají na sebe, kromě čísel mají ale také dírky na kuličky – až bude Alan starší, určitě využijeme i při počítání. Oproti jiným skládačkám podobného typu je tato určena pro děti již od deseti měsíců, má nádherně začištěné rohy a dílky na sobě sedí díky kapse zapuštěné v povrchu a nenavlíkají se tak na nějakou tyčku – jsou proto opravdu bezpečné! Obě dvě hračky máme odtud (klik).

3. Krabičková věž

Máme ji už od festivalu Mini a hrajeme si s ní opravdu každý den. Kostky stále vypadají jako nové, a to s nima Alan dělá psí kusy. Stavíme dílky na sebe a pak je boříme, ale i z nich děláme garáže pro auta, domečky pro panenky a nebo pod ně schovávám věci a Alan je hledá. Poslední týden už dokonce umí postavit věž tak, aby na sebe příběhy jednotlivých kostiček navazovaly, a učíme se díky ní pojmenovávat denní činosti. Věž můžete pořídit tady (klik).

4. Utukutu

Pokukuju po ní už víc než rok, kdekoli jsme na ni narazili, Alan byl nadšený, a tak konečně přišla její chvíle – Alánek dostane pod stromeček Spectru Pastelku. Měla by dorazit každým dnem, jakmile ji trochu vyzkoušíme, hodím sem i post přímo o ní! Spectru ale i klasické houpací prkno koupíte tady (klik).

5. Kostky s příběhem

Máme takové u babičky, ještě snad s obrázky Lady. Alan si s nimi vždycky tak pěkně hraje, že jsem se rozhodla jedny pořídit i domů. Tyhle jsou odtud (klik), líbily se mi kvůli moc krásným obrázkům, už se těším, až si je pod stromečekem vybalí :))