Za měsíc začne advent. A to je pro mě jasné znamení – Vánoce jsou tady! Teda aspoň ta atmosféra. Vánoce miluju už od dětství, mám je spojené s nádhernými zážitky a chci, aby to Alan měl stejně.

Proto vždycky všechno na Vánoce chystám se značným předstihem – dárky, výzdobu, pečení. Když se to “honí” na poslední chvíli v přeplněných nákupních centrech, snadno se z krásné atmosféry stane nejhorší období roku. A to já nechci. Letos to navíc budou první Vánoce, které bude Alan opravdu vnímat – minulý rok byl ještě malý, a navíc jsme se stěhovali a bylo to všechno takové hektické… Letos to proto musí být prostě dokonalé.

A tak už mám vymyšlené všechny dárky, většinu z nich i nakoupené – začala jsem na tom pracovat už v létě i proto, že jsem věděla, že se na podzim budu muset soustředit především na školu. A od zítřka začínám pracovat na výzdobě. Je to pro mě skvělá forma prokrastinace! A strašně se na to těším, tak moc, že to všechno s vámi budu sdílet – i s postupem, pro inspiraci. Já teď při kojení nedělám nic jiného, než brouzdám po pinterestu a hledám tipy na tu nejkrásnější ale nekýčovitou Vánoční výzdobu.

A protože k Vánocům patří i cukroví, a Alánkovi ho rozhodně nechci odepřit, sháním recepty na baby-friendly sladkosti bez cukru a bílé mouky. Určitě je Vám se pak hodím taky, když se osvědčí.

Já už se prostě tak těším. Na všechny ty zimní večery s horkou čokoládou a cukrovím, se svíčkama a svařeným vínem. Na všechny ty nové rituály, které si jako rodina vytvoříme. Aby měl Alan stejně krásný vztah k Vánocům, jako já.