Kdo nás sleduje na Instagramu, určitě si dnes na stories všiml, že jsme pro Alánka pořídili nové nosítko. Ale nebyla to vůbec jednoduchá cesta! Už jsem si i několikrát říkala, že už asi ani nosit nebudu, ač by mi to bylo strašně líto! Nakonec to ale dobře dopadlo…

Od narození jsme používali šátek, několikrát jsme pak zkoušeli Manducu, ale ta nám vůbec neseděla – Alan v ní vždycky strašně plakal, a mě se zařezávala do ramen. Když jsem pak kolem jeho čtvrtého měsíce narazila na Kibi, byla jsem štěstím bez sebe – konečně padnoucí nosítko, které jsem si mohla naštelovat jak já, tak o téměř 30 cm vyšší T. A dokonce tvrdili, že je až do tří let.

Jenže zhruba před měsícem jsem zjistila, že už mi moc nesedí. Myslím, že to bylo zhruba v době, kdy se Alan přiblížil té hranici deseti kilo. Najednou mě začala bolet záda i po krátké procházce se psem, opět se mi zařezávaly ramenní popruhy. Cítila jsem prostě, že už na to to nosítko prostě nemá. A co teď? Procházela jsem různé nabídky na nosítka pro batolata a rychle jsem začala propadat panice.

Většina z nich totiž měla strašně dlouhý bederní pás i ramnní popruhy – což je pro mě s mými 150 cm a 42 kg docela problém.  Pak mi několik lidí radilo, abych si nosítko nechala ušít – vždyť dnes existuje tolik firem, které ušijí nosítko zcela na míru. Jenže ono je těžké sjednotit parametry pro mě a pro T, a pro další případné nosící tety. A navíc.. já se do takového „neznáma“ jít bojím. Po tom, co nám Brána k dětem v podstatě ukradla kočárek, který už víc jak půl roku nemáme a peníze jsme taky nikdy neviděly, mám z podobných „firem“ trochu strach. Tím samozřejmě nechci nikoho poškodit a věřím, že většina z nich zde bude i za několik let. Nicméně představa, že se s nosítkem něco stane a firma, která ho šila, už nebude fungovat, je pro mě teď dost děsivá. Přijít o kočár a nosítko zároveň už bych asi nedala.

Nakonec se na mě ale usmálo štěstí právě v podobě Tuly Toddler. Zjistila jsem totiž, že má možnost velmi krátkého bederáku, takže padne i na můj útlý pas, zároveň ale bude pasovat na naše stále se zvětšující mimino 😀 a snad opravdu vydrží až do konce nosícího období! A ty vzory – to byla věc, která mě utvrdila v tom, že si i rozhodně vyberu! A pak se na mě usmálo štěstí ještě jednou (možná za ten ukradený kočárek:)) a narazila jsem i na internetový obchod CrystalBaby, kde jsem našla všechny potřebné parametry, stejně jako vzor, do kterého jsem zamilovala na první pohled – Archer. Včera objednáno, dnes ráno!!! přivezeno, sedí perfektně a už se moc těším, až ho zítra s Alánkem pořádně provětráme – a vy se už brzy můžete těšit na recenzi!