Za pár hodin vyrážíme na letiště. Vzhledem k právě probíhající stávce sice nevíme, zda vůbec odletíme, ale držte palce a snad to vyjde. Pokud ano, čeká nás další cesta do zahraničí, tentokrát do mé milované Paříže. Pro Alana to znamená druhý let letadlem a třetí výprava do cizích zemí. Tentokrát ale zase úplně jiná, než ty předchozí. Ale plná stejných dobrodružství (třeba jak se dostat z letiště, když dopravci zašli na kafe a croissant)…..

Pokud blog sledujete již nějakou dobu, víte, že minulý rok jsme se vydali na dvou týdenní roadtrip do Itálie, a taky na týdenní dovolenou do Brightonu. Alan si tedy zkusil jak neustálé popojíždění z místa na místo, spaní ve stanu a moře, tak let letadlem a klasickou městskou turistiku. Brighton je ale oproti Paříži mnohem menší, navíc jsme tam bydleli u kamarádky, takže jsme se třeba na odpolední spánek občas vraceli domů… A to ve francouzském hlavním městě jaksi nepůjde.

Nejen proto, že Paříž je obrovská a cesta “domů” by byla ztráta času, mnohem důležitějším důvodem je fakt, že budeme bydlet v garsonce, která však má pouhých 9m2. Je to tedy opravdu místo pouze na přespání. A tak ráno vyrazíme, snídani si dáme v nějaké z mnoha francouzských kaváren, celý den budeme ve městě a večer se vrátíme až těsně před spaním. Jinak bychom se tam asi zbláznili.

Alan je ale zase téměř o rok starší, než při minulých cestách, dá se s ním lépe domluvit a prostě to těch pár dnů zvládneme. Myslím, že si bude užívat to, že budeme celý den venku, bude si moct ťapat kde bude chtít a zároveň bude mít možnost si sednout do kočárku, když bude mít unavené nožičky. A nebo když se mu bude chtít spát.

Jak to bude v letadle jsem sama zvědavá – minule oba dva lety celé prospal, i tentorkát jsem se je snažila naplánovat tak, aby byl unavený a spal, tak uvidíme. Samozřejmě mám naplánovaný náhradní program – knížky, hračky, a tablet s pohádkama. A taky spoustu jídla – to ho spolehlivě zabaví vždycky.

Na Instagram (na stories) budu přidávat průběžně fotky, takže pokud plánujete s dětmi podobnou cestu, nebo Vás prostě jen zajímá, jak jsme na tom, určitě mrkněte. A držte nám palce, ať celé čtyři dny neproprší – zatím ta předpověď není úplně příznivá…